VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH MUZEA MOTOCYKLŮ

                   V BORKU POD TROSKAMI!!

 

 

Otevírací doba a vstupné:

duben : pátek, sobota, neděle 10 - 17.hodin

květen, červen : úterý - neděle 10 - 17.hodin

červenec, srpen : denně 9 - 17.hodin

září : úterý - neděle 10 - 17.hodin

Státní svátky :

středa 1. a 8. května -   OTEVŘENO  10 - 17. hodin

pátek + sobota 5. a 6. července -  OTEVŘENO 9. - 17. hodin

sobota 28. září  - OTEVŘENO  10 - 17.hodin

 

Vstupné:

dospělí : 80 Kč

děti :     40 Kč

 

 

   Naše muzeum naleznete v Českém ráji, kousek od hradu Trosky. Vyrazit k nám můžete všemi různými způsoby, ať už na nějakém krásném historickém motocyklu či kole, ale i autem, autobusem, na koloběžce, nebo jen tak pěšky :-)

K zahození také není varianta vlakem, který staví pár metrů od muzea ( zastávka Borek pod Troskami ).

V muzeu je pro vás připravena sbírka  především československých motocyklů značky ČZ a JAWA.

Těšit se však můžete také na ukázky historických kol, motokol a třeba zde najdete i koloběžku či dětské kolo, na k28.2terém jste v dětství jezdili.

V roce 2019 se nám podařilo otevřít další místnost , ve které jsou k vidění zahraniční zástupci motocyklů, jako například z USA - Harley Davidson, motocykl Indian. Nezapomněli jsme ani na Německo, Rusko, Švédsko, Itálii, Maďarsko, Francii, Polsko či Anglii.

Za zmínku také stojí dřevěný motocykl , na kterém se můžete vyfotit, či motorka z proutí. A zapomenout také nemůžeme na krásné motocykly značky Praga či Čechie.

Pro vaše děti je venku připraveno dětské hřiště , kde se mohou zhoupnout v sajdkáře a vy můžete vyzkoušet , jak se sedí na dřevěné motorce s pískovcovými koly nebo si jen odpočinout v pergole. Parkoviště je zdarma přimo v objektu muzea.

Od nás už je to jen kousek na hrad Trosky (3 km) či zámek Hrubá Skála (3 km). Za zmínku také stojí rybníky - Rokytnický, Hrudka, Vidlák a v neposlední řadě také Věžák , na kterém se natáčela známá komedie "Jak dostat tatínka do polepšovny."

Nejbližší restaurace Vidlák je vzdálená přibližně 3 km, dále je občerstvení u hradu Trosky (3km), zámku Hrubá Skála (3 km), v obci Radvánovice (Motorest Zavadilka, 3km), v Rovensku pod Troskami (3km), Motel Even Sedmihorky (4km) či kemp Sedmihorky (4km).

Těšíme se na vaši návštěvu :-)

 

 

  

 

 

ELITEX OK s.r.o., český výrobce ozubených kol